Przedszkole Samorządowe w Dywitach

 

Nawigacja

 • WAKACJE

  Życzymy wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji,                                 miłego wypoczynku i uśmiechu na co dzień                                           oraz szczęśliwego powrotu do Przedszkola.                             Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy Przedszkola Samorządowego w Dywitach

 • Zaproszenie

  Serdecznie zapraszamy na zajęcia adaptacyjne rodziców i dzieci,

   które po raz pierwszy rozpoczną edukację przedszkolną w naszym przedszkolu we wrześniu 2014r.

  Zajęcia adaptacyjne odbędą się w dniach:

  - 1 lipca (wtorek) godz. 16.00 - 18.00

  - 2 lipca (środa) godz. 10.00 - 11.30 lub 16.00 -17.30

  - 3 lipca (czwartek) godz. 10.00 - 11.30 lub 16.00 -17.30

  W tych godzinach spotkacie się Państwo z dyrektorem i nauczycielami przedszkola, uzyskacie informacje na temat działalności placówki oraz dowiecie się jak przygotować dziecko do przedszkola.

  Dzieci będą uczestniczyły w zabawie swobodnej i kierowanej, poznają nowe koleżanki i  kolegów.

  Proszę o zabranie obuwia na zmianę.  

           

   

 • Nasze Przedszkole wzięło udział w Ogólnopolskiej Akcji Ministra Edukacji Narodowej "Ćwiczyć każdy może", która organizowana była w ramach Roku Szkoły w Ruchu. Celem było przyznanie tytułu "Szkoła w Ruchu" przedszkolom i szkołom, które podejmą działania na rzecz aktywności fizycznej. 

  OFICJALNIE MOŻEMY JUŻ OGŁOSIĆ, ŻE PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE W DYWITACH OTRZYMAŁO TYTUŁ            "PRZEDSZKOLE W RUCHU"

 • Wakacyjne przedszkole

  Wakacyjny dyżur pełni w tym roku Przedszkole Samorządowe w Kieźlinach „Juniorek” - w lipcu.

  • Proszę o zapisywanie dzieci na listy znajdujące się u nauczycielek grup

  do dnia 06.06. 2014r.

  • Po tym terminie otrzymają Państwo do wypełnienia Karty zgłoszenia dziecka do Przedszkola Samorządowego  w Kieźlinach.

   

 • OGŁOSZENIE !!!

  Z okazji Dnia Dziecka 06.06.2014r. (piątek) wszystkie Przedszkolaki wyjeżdżają na wycieczkę do Ziołowej Doliny w Olsztynie. 

  Wyjazd z Przedszkola planowany jest o godz. 8.30, dlatego też prosimy o przyprowadzenie dzieci do godz. 8.00 na śniadanie.            Powrót planowany jest w okolicach godz. 12.00. 

  Prosimy, aby dzieci zostały ubrane w wygodny/sportowy strój oraz nie zabierały ze sobą "smakołyków".

   

   

 • Zaproszenie !!!

  Zaproszenie !

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Pieszym Rajdzie, zorganizowanym specjalnie dla Przedszkolaków i ich Rodziców, który odbędzie się 15.05.2014r. (czwartek).

  Przebieg Rajdu:

  1. Start o godz. 16.00 z Przedszkola

  2. Ognisko dla uczestników Rajdu (przysmaki na ognisko zapewniamy sobie indywidualnie ;)

  3. Powrót do Przedszkola

  Osoby zainteresowane proszone są o wpisanie się na listę u Nauczycielek swojej Grupy do dnia 13.05.2014r.

 • "Radosnych Świąt Wielkanocnych"

  Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych

  dużo zdrowia, wiosennego optymizmu,

  wszelkiej pomyślności oraz

  radosnej atmosfery przy świątecznym stole

  życzymy wszystkim Przedszkolakom oraz ich Rodzinom

   

  Pracownicy Przedszkola Samorządowego 

  w Dywitach

 • Owocowo - Warzywny Bal dla Przedszkolaków

  OGŁOSZENIE !!!

  Dnia 16.04.2014 r. o godz. 9.00 w GOK-u  odbędzie się dla wszystkich przedszkolaków bal "Owocowo - warzywny pociąg" . 

  Mile widziane stroje tematycznie związane z balem.

  W programie:

  * prezentacja strojów

  * zabawa taneczna

  * konkursy

 • Warsztaty Wielkanocne

  Serdecznie zapraszamy Państwa na Wielkanocne Warsztaty dla dzieci i rodzicow, które odbędą się: 

  10.04.2014r., godz. 16.00 - Grupa III

  11.04.2014r., godz. 16.00 - Grupa I i II  

  W Grupie III warsztaty poprowadzi Pani Joanna Kitkowska z GOK-u, która opowie o Wielkanocnych zwyczajach i przedstawi ciekawe propozycje świątecznych dekoracji.

  Natomiast w Grupie I i II gościć będziemy Panią Sylwię Włodarczyk - Ostrowską, która prowadzi Gospodarstwo Ogrodniczo - Pszczelarskie. Będzie można również posłuchać o tradycjach i zwyczajach Wielkanocy, poznać metody barwienia jaj na różne sposoby, a także zapoznać się z naturalnymi i zdrowymi produktami pszczelarskimi.                                                                       Prosimy, aby każdy przyniósł kilka jasnych jaj ugotowanych na twardo, które wykorzystamy na warsztatach.

   

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!!

   

   

 • QUEST

  Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Dywitach przywitały wiosnę na sportowo i zaangażowały w to również Rodziców. Po raz pierwszy zorganizowaliśmy Quest, a więc wędrówkę z mapą i instrukcją, która wszystkich miała doprowadzić do ukrytego skarbu. Uczestnicy mieli okazję na bliższe poznanie swojej miejscowości oraz jej historii. 

  Nowe doświadczenie wszystkim bardzo się spodobało, a szczególnie najmłodszym uczestnikom, którzy wytrwale pokonywali kolejne ścieżki. Przedszkolaki odkryły skarb i w nagrodę dostały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

  Sedrecznie dziękujemy za udział !!!!

  Tu również przeczytają Państwo o naszym Queście:   ;) 

  www.wmodn.olsztyn.pl    (zakładka "Wydarzyło się" = Dywity - wędrówka z Questem)

   

   

   

   

 • Podziękowania dla rodziców i dzieci z naszego przedszkola

  Pragnę podziękować wszystkim rodzicom, dzieciom i mieszkańcom Dywit za zebrane książki dla dzieci, i młodzieży przebywających      w szpitalu. Dzięki Państwa staraniom wzbogaciliśmy szpitalne biblioteki  w pięknie ilustrowane książki z ciekawymi bajkami i opowiadaniami. Otrzymaliśmy również podziękowania od organizatorów akcji "Cała Polska czyta dzieciom. Czytające przedszkola". Zapraszam do "zajrzenia" na stronę Zaczytani w zakładce Aktualności

  lub

  http://zaczytani.org/rodzice-nauczyciele-i-przedszkolaki-na-medal/

   

 • Zaproszenie dla dzieci i rodziców

  Zaproszenie

  SERDECZNIE ZAPRASZAM RODZICÓW I DZIECI ZE WSZYSTKICH GRUP PRZEDSZKOLNYCH NA WYJĄTKOWE ZEBRANIE OGÓLNE, KTÓRE ODBĘDZIE   SIĘ W CZWARTEK 27.02.2014R. O GODZ. 16.00 W GŁÓWNYM BUDYNKU PRZEDSZKOLA.

   

  Przebieg spotkania:

  - przekazanie informacji dotyczących nowej ustawy rekrutacyjnej do przedszkola; rozdanie Deklaracji kontynuacji edukacji przedszkolnej dziecka  w roku szkolnym 2014/2015

  - prezentacja informacji dotyczących uzyskania przez nasze przedszkole międzynarodowego certyfikatu „Zielona Flaga”, wspólne utworzenie „Kodeksu ekologa”

  - prezentacja multimedialna i bezpośrednia relacja zaproszonych gości, którzy pasjonują się wyjątkowymi formami aktywnego spędzania wolnego czasu

   

   

   

 • Dzień Seniora w GOK-u

         15.02.2014r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Dywitach zorganizowany został Dzień Seniora. Dzieci z naszego Przedszkola (z Gr. II i III) postanowiły sprawić trochę radości Seniorom oraz umilić im popołudnie prezentując przygotowany program artystyczny. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności w wierszach, tańcach oraz piosenkach. Dla dzieci był to również szczególny występ, gdyż nie zawsze mają okazję wystąpić na prawdziwej scenie i przed tak licznie zgromadzoną publicznością. 

  Wszystkim Seniorom składamy gorące życzenia zdrowia i wielu lat życia, wypełnionego radością i satysfakcją z przeżytych lat, szacunkiem i miłością najbliższych.

   

 • Przedszkolny Przegląd Wierszy

   

           21 lutego to Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W związku z tym, po raz czwarty,w naszym Przedszkolu uczciliśmy ten dzień.

          W tym roku zorganizowaliśmy Przedszkolny Przegląd Wierszy, pod hasłem "Ruch i zabawa to ważna sprawa". Dzieci zaprezentowały znane utwory literackie oraz twórczość własną przygotowaną przez Rodziców. Na zakończenie dzieciom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

  Serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie i miłe doznania artystyczne:)

   

           

   

    

 • Informacja

  Od niedawna mogą Państwo śledzić nasze działania ekologiczne również na stronie www.wmodn.olsztyn.pl, zakładka "Wydarzyło się".

  Zachęcamy do zaglądania na stronę oraz angażowania się we wszelkie działania podejmowane przez Przedszkole :) 

 • "Zdrowy Czerwony Kapturek"

  Z okazji Mikołajek, 6 grudnia 2013roku, Rodzice z Przedszkola Samorządowego w Dywitach zrobili teatralną niespodziankę dzieciom. Tym razem to przedszkolaki zasiadły na widowni, a rodzice przejęli rolę aktorów.  Dzieci miały okazję zobaczyć swoich najbliższych w przedstawieniu, pt. "Zdrowy Czerwony Kapturek", promującym zdrowe odżywianie i zdrowy styl życia. Inscenizacja przypadła wymagającym widzom do gustu o czym świadczyły szczere uśmiechy i oklaski na stojąco.

  Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i chęci oraz czas poświęcony próbom - jak zawsze można na Was liczyć !!!

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Dywitach, jak co roku, obeszły Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu, po uroczystym rozpoczęciu przez Panią Dyrektor,  Przedszkolaki oficjalnie przedstawiły nazwy swoich Grup:

  Gr. I - "Wesołe Pieski"

  Gr. II - "Sportusie"

  Gr. III - "Pajacyki",

  a także wykonały przygotowany przez siebie występ artystyczny. Zebrani mogli podziwiać umiejętności wokalne i recytatorskie dzieci, a także aktorskie, taneczne oraz gry na instrumentach.  Po występach Przedszkolaki wręczyły wszystkim Paniom z Przedszkola samodzielnie przygotowane upominki, odśpiewały Sto Lat i złozyły życzenia z okazji ich Święta. Na zakończenie Pani Dyrektor wręczyła wszystkim Grupom prezenty w postaci ciekawych gier i zabaw oraz słodkości.

 • Dzień Edukacji Narodowej

  "Z rąk do rąk podajemy skromnej mądrości dar zwyczajny"

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Pracownikom Przedszkola Samorządowego w Dywitach  składamy serdeczne życzenia: wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania.

 • Grupa III

  Ogłoszenie!

  W tym roku przedszkolnym jednym z naszych priorytetów jest:  Sprawność ruchowa jako warunek wszechstronnego rozwoju dziecka. W ramach realizacji danego priorytetu nauczycielki gr. III proszą rodziców o przynoszenie zdjęć dziecka lub dziecka z rodzicem/rodzeństwem, które ukazuje aktywne spędzanie czasu wolnego poza przedszkolem (czyli np. jazda na rowerze, spacery po okolicy, zabawy w piłkę itd.). Zdjęcia umieszczane będą w kąciku zatytułowanym: Pajacyki i aktywne spędzanie czasu poza przedszkolem.

   

 • Policjant w Przedszkolu

   

  Dnia 20.09.2013r.  nasze Przedszkole odwiedzili funkcjonariusze Policji.
  Podczas spotkania przedszkolacy dowiedzieli się o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem oraz unikać różnych zagrożeń.
  Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjantów. W szczególności kask, który wędrował z głowy na głowę wielu chętnych do jego przymierzenia przedszkolaków, policyjny lizak oraz mało znane wszystkim kajdanki.
  Uwieńczeniem spotkania z policjantami była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu, który na czas pobytu zaproszonych gości stanął na przedszkolnym placu zabaw. Każde dziecko miało okazję usiąść na chwilę za kierownicą, lub w tylnej części radiowozu. Ponadto przedszkolacy mogli włączyć i posłuchać sygnałów policyjnej syreny.

  W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego  nasi podopieczni wręczyli policjantom pamiątkową laurkę.